2019.gada sezona tuvojas noslēgumam. Bija gan apmeklētāji, arī eksponātu klāsts ir papildinājies.Muzeja māja pamazām iegūst jaunu vizuālo izskatu.Arī egļu šķirņu skaits palielinājies, manā jubilejā Mieriņu ģimenes uzdāvināja karoga mastu ar visu karogu, nu katram ir skaidrs , ka Latvija te godā.

 

25.05.2017 muzeju apciemoja Balvu pensionāru grupa. Dominēja viedoklis - kāpēc mēs nezinājām par šo vietu? un – cik ilgā laikā viss te tapis? Laiks tiešām nav ilgs, lai varētu visu iekārtot, pats galvenais savākt eksponātus. Vienam pašam to izdarīt būtu grūti, tāpēc paldies visiem, kuri ir dāvinājuši vai kā citādi atbalstījuši. Ļoti pieticīgi te izskatītos bez Dzintara Dvinska, Anitas un Māra Pitkeviču, Annas Šumskas, Aijas Lesnieces, Leontīnes Dukaļskas, Andreja Mieriņa , Alda Briča, Antona Pužuļa, Dzintara Malkausa, Stefānijas Pitkevičas un daudzu citu atsaucības . Liela nozīme apjausmas tapšanai par dzimtās puses izzināšanas jēgu ir bijusi iespējai būt saskarē ar Valsts  Viļakas ģimnāzijas skolotāju Lilitu Šaicāni un viņas audzēkņiem. Vispār , lai pie šīs vietas tiktu jāsaka paldies  Jurim Pitkevičam, jo savādāk tā būtu nonākusi īpašumā pavisam citiem cilvēkiem, kā arī Mārim Pitkevičam, jo tieši viņš mani mudināja kļūt par Mežābeļu īpašnieku. Ļoti būtiski ir, ja nenoteiktības brīdī kāds tevi pabīda pareizā virzienā. Pirms nopietni ķēros muzeja izveidošanai klāt, biju šaubu un pārdomu brīdī un Eināra Mieriņa vārdi - kaut kas tak ir jādara , bija tie , kuri manī uzpūta šo dedzības liesmu.  Šī vieta nav radīta, lai izceltu mani, bet gan, lai izrādītu godu latviešu tautas dzimtās vietas, līdzcilvēku, darba mīlestībai, dvēseles dziļumam un jūtu plašumam.

Aldis Pušpurs

Māris Pitkevičs uzdāvināja kādu man nezināmu no koka izgatavotu lietu. Nezinu kas tas ir un ko ar to darīja. Caurumi ir izurbti visapkārt un visi apmēram vienādā leņķī pret centrālo asi. Būšu priecīgs , ja kāds dos atbildi kas tas ir? Šī priekšmeta izmēri ir - augstums 60 cm, diametrs – 30 cm.

Ermiča Astrīda un Ermičs Pēteris  ciemojās Mežābelēs , uzdāvināja leģendāru PSRS laiku motorzāģi Družba pilnīgā darba kārtībā. Mežziņa  I. Malkausa laikā Astrīda strādājusi Egļavas mežniecībā par grāmatvedi , Pēteris par  Družbistu mežizstrādes darbos.

Naktsmītne Egļavas mežniecībā 

 

Divas istaba ar ģimenes gultu, skapi, galdu , krēsliem, retroradio (darbojošs).

Viena istaba ar ģimenes gultu un vienvietīgu gultu, skapi, galdu, krēsliem, retroradio.

Klēts ar divām vienvietīgām gultām, galds, krēsli, el. apgaismojums.

 Cenas un papildus informācija...